+(status:0) +(ddmStructureKey:19502) +(head:true) +(+(ddm/11341/priorita_sk_SK:top)) +(+(ddm/11341/only-zu_sk_SK:false)) +(title_sk_SK:[a TO z] title_sk_SK:[а TO я])
L. Parízek na konferencii SFPA: Východná politika EÚ vo svetle predsedníctva Slovenskej republiky v Rade EÚ

24.október

L. Parízek na konferencii SFPA: Východná politika EÚ vo svetle predsedníctva Slovenskej republiky v Rade EÚ

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek slávnostne dnes (24. októbra 2016) otvoril konferenciu ,,Východná politika EÚ vo svetle predsedníctva Slovenskej republiky v Rade Európskej únie“. Organizátorom konferencie, ktorá sa uskutočnila v kongresových priestoroch MZVaEZ SR, je Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku (SFPA).

M. Lajčák vo Švajčiarsku o silnejších vzťahoch so SR aj s EÚ

21.október

M. Lajčák vo Švajčiarsku o silnejších vzťahoch so SR aj s EÚ

Bern (21. októbra) – O vzťahoch SR a Európskej únie so Švajčiarskom rokoval dnes v mestečku Kehrsatz pri Berne minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák so svojím rezortným kolegom Didierom Burkhalterom. Ich stretnutie sa uskutočnilo na okraj návštevy prezidenta SR Andreja Kisku vo Švajčiarsku. Ministri M. Lajčák a D. Burkhalter potvrdili vysokú kvalitu dvojstranných vzťahov, čo okrem iného dokazuje aj intenzita a pravidelnosť kontaktov na najvyššej úrovni. Minister M. Lajčák zdôraznil záujem Slovenska prehĺbiť vzájomnú spoluprácu okrem politickej úrovne a existujúcich ekonomických aktivít aj do oblastí inovácií, výskumu a vzdelávania. Ministri sa venovali aj možnostiam posilnenia dialógu vo formáte Vyšehradská štvorka + Švajčiarsko a prediskutovali prípravy ministerskej schôdzky, ktorá by sa mohla uskutočniť na budúci rok. Ťažisko diskusie ministra M. Lajčáka so švajčiarskym partnerom tvorila téma vzťahov EÚ a Švajčiarska. Slovensko ako predsednícka krajina v Rade EÚ otvorila diskusiu členských štátov o ďalšom usporiadaní týchto vzťahov vzhľadom na výsledky švajčiarskeho referenda o obmedzení prisťahovalectva cudzincov z roku 2014.

Minister M. Lajčák s veľvyslancom Kazachstanu o pripravovanej návšteve v Astane

19.október

Minister M. Lajčák s veľvyslancom Kazachstanu o pripravovanej návšteve v Astane

Bratislava (19. októbra) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave veľvyslanca Kazachstanu pre Slovensko so sídlom v Prahe Seržana Abdykarimova. Predmetom ich stretnutia bola príprava oficiálnej návštevy ministra M. Lajčáka v Kazachstane na budúci mesiac. Minister M. Lajčák zdôraznil, že bilaterálne vzťahy Slovenska a Kazachstanu sa rozvíjajú bez otvorených otázok a rušivých momentov a Slovensko má záujem pretaviť ich do konkrétnych výsledkov. Hlavnou prioritou je pritom zvrátiť pokles obchodnej bilancie a vrátiť objem vzájomnej hospodárskej výmeny na vyššiu úroveň. Aj preto by mali byť súčasťou ministrovej delegácie v Astane zástupcovia slovenskej podnikateľskej sféry.

M. Lajčák prijal delegáciu japonského podnikateľského združenia Keidanren

19.október

M. Lajčák prijal delegáciu japonského podnikateľského združenia Keidanren

Bratislava (19. októbra) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave delegáciu japonského združenia Keidanren, ktorá je momentálne na návšteve Slovenska. Ide o najvplyvnejšiu podnikateľskú federáciu v Japonsku, ktorá združuje zástupcov najsilnejších a najvýznamnejších japonských firiem. „Japonsko je pre Slovensko dôležitý hospodársky partner a my využívame všetky možnosti na rozvinutie politického dialógu a ekonomických vzťahov s Japonskom,“ konštatoval minister M. Lajčák a pripomenul, že japonské spoločnosti boli medzi prvými a najspoľahlivejšími zahraničnými investormi na Slovensku. V súčasnosti pôsobí v SR približne 50 japonských firiem, ktoré vytvárajú do 10 000 pracovných miest.

Minister M. Lajčák s čínskym veľvyslancom o návšteve dalajlámu v SR

19.október

Minister M. Lajčák s čínskym veľvyslancom o návšteve dalajlámu v SR

Bratislava (19. októbra) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes veľvyslanca Čínskej ľudovej republiky Lin Lina. Predmetom stretnutia bola reakcia Číny na návštevu dalajlámu na Slovensku. Minister M .Lajčák v rozhovore s veľvyslancom Lin Linom zdôraznil, že Slovensko uznáva a rešpektuje politiku jednej Číny. Konštatoval tiež, že Slovensku záleží na dobrých vzťahoch s Čínou a máme záujem o ich upevňovanie, najmä rozširovaním obchodno-ekonomickej spolupráce.

Logo slovenského presdsedníctva v Rade EÚ 2016

Logo slovenského presdsedníctva v Rade EÚ 2016

ĎALŠIE AKTUALITY

Viac

Očakávané udalosti

OZNAMY PRED CESTOU

V NÚDZI (24 hodín, 7 dní)

+421 2 5978 5978